Jak używać środków dezynfekujących
Szkodliwe mikroorganizmy
Słowo dezynfekcja oznacza czystość, higienę lub usuwanie wegetatywnych form mikroorganizmów, które mogą powodować różne choroby.
Te formy mikroorganizmów są nieodłączną częścią naszego środowiska. Pojawiają się np. na telefonach komórkowych, ubraniach czy meblach, ale możemy je spotkać również na błonach śluzowych czy w jamach ciała, gdzie łatwo mogą wywołać choroby zakaźne.
Epidemie w przeszłości
Wzmianki o chorobach zakaźnych znajdujemy już w średniowieczu. Ze względu na złe warunki sanitarne dotknięte zostały duże grupy ludności, gdzie w wyniku przekroczenia granic kontynentu epidemia przekształciła się w pandemię, co skutkowało bardzo wysoką śmiertelnością. Ostatnia większa epidemia na ziemiach czeskich miała miejsce w 1713 roku i spowodowała śmierć ponad jednej czwartej ludności. Wydarzenie to przyczyniło się do powstania kanalizacji, oczyszczenia ulic i reorganizacji dbania o higienę.
Stosowanie środków dezynfekujących
Konieczne jest zatem zapobieganie tym skutkom nie tylko poprzez dokładną higienę, ale także sprzątanie gospodarstw domowych i miejsc pracy przy użyciu środków dezynfekujących.
Wśród najczęściej stosowanych środków znajdują się chusteczki dezynfekujące CaviWipes, które cieszą się popularnością głównie ze względu na możliwość natychmiastowego i łatwego użycia. Dzięki niskiej zawartości alkoholu zmniejsza możliwość wystąpienia alergii i jest delikatny dla czyszczonych powierzchni. Pomimo swojej delikatności są bardzo skuteczne w niszczeniu bakterii, szczególnie ze względu na dużą zawartość roztworu dezynfekującego stanowią doskonałą profilaktykę użytkownika przed ewentualnymi chorobami wirusowymi.
Oprócz płynnych środków dezynfekujących CaviCide dostępna jest również dezynfekcja UV. Jest ona przeznaczona do niechemicznego oczyszczania wody, a tym samym zapobiegania namnażaniu się mikroorganizmów i infekowaniu.